توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63319
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
امام جمعه کرمانشاه:
بصیرت ملت ایران فرعون زمان را به زانو درآورده است
بصیرت ملت ایران فرعون زمان را به زانو درآورده است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: بصیرت و آگاهی مردم ایران باعث شده تا امروز فرعون زمان را به زانو دربیاوریم.

آیت الله مصطفی علما در کارگروه ارتباطات و رسانه دهه فجر استان که امروز(23 دی) برگزار شد، اظهارکرد: خداوند در طول قرن‌های متمادی پیامبران و ائمه را به سوی انسان‌ها نازل کرد تا انسان‌ها راه و صراط مستقیم را گم نکنند.

وی تصریح کرد: اکنون و در این برهه از تاریخ، رسالت و وظیفه پیامبران را باید رسانه‌ها انجام دهند و در شرایط فعلی و با وجود مشکلات مختلف و تبلیغات دشمنان در فضای مجازی، کمک کنند تا این مسیر الهی حفظ شود.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه به نقش مهم رسانه‌ها در آگاهی بخشی و بصیرت افزایی مردم اشاره کرد و گفت: امام صادق(ع) همواره در تمجید از حضرت ابوالفضل(ع) ایشان را با صفت بصیر و آگاه توصیف می‌کردند، چراکه قمربنی هاشم(ع) کسی بود که در صحرای کربلا به واسطه خویشاوندی که با یزیدیان داشت، از سوی سپاه کفر دعوت شد تا به آنها ملحق شود، اما ایشان نپذیرفت و در راه حق ماند و اکنون پس از هزار سال از آن واقعه جایگاه رفیعی نزد مسلمان دنیا دارد.

وی تاکید کرد: آنچه باعث شد قمربنی هاشم(ع) دعوت یزیدیان را رد کند، بصیرت و آگاهی ایشان و مکان شناسی و موقعیت شناسی بود و برای همین مسیر صحیح را انتخاب کرد.

آیت الله علما بابیان اینکه در طول تاریخ اسلام شخصیت‌های زیادی داشته‌ایم که با همین بصیرت و آگاهی گام‌های بزرگی را برای اسلام برداشته‌اند، عنوان کرد: نزدیک‌ترین این افراد به زمان ما حاج قاسم سلیمانی بود که از بصیرت و آگاهی بالایی برخوردار بود.

وی تصریح کرد: اگر انسان دارای بصیرت نباشد، نمی‌تواند تصمیم درست را بگیرد، اما حاج قاسم سلیمانی این بصیرت را داشت و می‌دانست که باید چگونه برخورد و عمل کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه به شرایط حساس کنونی کشور هم اشاره کرد و گفت: خداوند صراط مستقیم را برای ما مشخص کرده و وظیفه ما هم این است که در این خط حرکت کرده و دیگران را نیز به صراط مسقیم دعوت کنیم.

وی تاکید کرد: طی گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران، بصیرت و آگاهی و حرکت ملت در مسیر صراط مستقیم باعث شده تا امروز بتوانیم با همه مشکلاتی که داریم ابرقدرت دنیا را وادار به زانو زدن کنیم.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark