توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 49081
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
اعلام آمادگی پاکستان برای مقابله نظامی با آمریکا
سخنگوی ارتش پاکستان ضمن اعلام پاسخ رسمی نیروهای نظامی این کشور به تهدیدات ترامپ از اعلام آمادگی برای مقابله نظامی با آمریکا سخن گفت.
اعلام آمادگی پاکستان برای مقابله نظامی با آمریکا
به گزارش خط نیوز به نقل از ای آر وای نیوز، «ژنرال آصف غفور» اعلام کرد: یکی از دلایل اصلی تنش‌های موجود میان اسلام آباد و واشنگتن، رفتار شیطنت‌آمیز هند است.

سخنگوی ارتش پاکستان تصریح کرد: اتهامات ترامپ در خصوص حمایت کشور ما از تروریست‌های فعال در افغانستان بی‌اساس است، و به زودی مشخص خواهد شد که نتایج عملیات‌های فراوان ما علیه « شبکه حقانی» چه بوده است.

وی افزود: اگر آمریکا قصد انجام عملیاتی نظامی در خاک پاکستان داشته باشد مطابق خواسته شهروندان خود به آن پاسخ خواهیم داد.

وی گفت: نیروهای نظامی پاکستان به طمع پول و ثروت آمریکا با تروریسم درگیر نشده‌اند، و اتهامات ترامپ سبب تعجب دولتمردان پاکستانی شده است، ترامپ باید بداند که کمک‌هایی که کشورش به پاکستان کرده‌است یک درصد هزینه جنگ افغانستان هم نبوده است.

آصف غفور اضافه کرد: واشنتگن در تلاش است تا خود را پیروز میدان جنگ با تروریسم در افغانستان نشان دهد و به همین دلیل پاکستان را عامل ناکامی اعلام می‌کند.

وی بیان کرد: هیچ کشوری به اندازه پاکستان خواهان امنیت و ثبات نیست، ولی ما اجازه نمی‌دهیم کشورهای دیگر با سخنان بی‌اساس، ما را متهم به حمایت از تروریسم کنند.

آمریکا پس از حدود 17 سال جنگ در افغانستان نتوانسته به موفقیتی دست پیدا کند و بر همین اساس به دنبال یافتن مقصری برای توجیه شکست‌های خود است.

روابط دو کشور آمریکا و پاکستان طی ماه‌های اخیر به شدت دچار چالش شده و سران دوکشور علیه هم بیانیه صادر می‌کنند.
Share/Save/Bookmark