توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 61951
پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
بهرام نیا: حضور نیروهای آمریکایی در خلیج فارس خود عامل افزایش تنش در منطقه است
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس به دنبال قدرت‌نمایی در آب‌های منطقه هستند گفت: تلاش آمریکا برای برقراری امنیت در خلیج فارس تحت عنوان طرح امنیت دریایی برخلاف قوانین بین المللی بوده و راه به جایی نخواهد برد.

حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تلاش آمریکا برای اجرای طرح امنیت دریایی در خلیج فارس بیان کرد: تامین امنیت در خلیج فارس به عهده کشورهای حوزه خلیج فارس و عمدتا مربوط به کشور ایران است. تنگه هرمز در حریم آب‌های ایران قرار داشته و گلوگاهی برای عبور و مرور به منطقه است.

وی در ادامه اظهار کرد: آمریکا و انگلیس به دنبال قدرت‌نمایی در آب‌های منطقه هستند اما در مجموع راه به جایی نخواهند برد؛ چراکه برقراری امنیت خلیج فارس برعهده ایران است و ایران هم از لحاظ سازوکار نظامی و هم از لحاظ نیروی انسانی این توانایی را دارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: تلاش آمریکا برای برقراری امنیت در خلیج فارس تحت عنوان طرح امنیت دریایی برخلاف قوانین بین المللی بوده و راه به جایی نخواهد برد.

وی در ادامه تاکید کرد: حضور ناوها و نیروهای آمریکا با ادعای تامین امنیت در منطقه بی معناست و به عبارت دیگر این حضور خود عامل ناامنی منطقه است. کشورهای حاشیه خلیج فارس و از جمله ایران خود توانایی برقراری امنیت در خلیج فارس را دارند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark