توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62941
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
در 9 ماهه امسال
کرمانشاهیان 24 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند
کرمانشاهیان 24 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند
رییس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از رشد چشمگیر پرداخت زکات در استان خبر داد و افزود: در 9 ماهه امسال مردم استان بیش از 24 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

رضا طاهری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به رشد 173 درصدی پرداخت زکات در استان نسبت به هدف‌گذاری امسال، گفت: امسال جمع آوری 14 میلیارد تومان زکات را در برنامه داشتیم که خوشبختانه با گذشت 9 ماه از سال مردم کرمانشاه بیش از 24 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

وی افزود: این میزان پرداخت زکات نشان می‌دهد نسبت به برنامه امسال 173 درصد رشد داشته‌ایم و همین امر موجب شده در 9 ماهه امسال رتبه اول کشور در بحث تحقق برنامه زکات را داشته باشیم.

طاهری یادآور شد: سال گذشته در مجموع 15.7 میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شد، اما در 9 ماهه امسال توانستیم بسیار بیشتر از مجموع کل سال گذشته جمع آوری زکات داشته باشیم.

وی یادآور شد: زکات جمع‌آوری شده استان شامل زکات واجب، مستحب و زکات فطره است که در حال حاضر شهرستان کرمانشاه با پرداخت 5.7 میلیارد تومان، بالاترین پرداختی زکات در استان را به خود اختصاص داده است.

طاهری افزود: شهرستان های سرپل ذهاب با پرداخت 2.4 میلیارد تومان و اسلام آبادغرب با پرداخت 1.8 میلیارد تومان در رتبه های بعدی پرداخت زکات در استان قرار دارند.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات مشمول 9 مورد طلا، نقره، گندم، جو، کشمش، خرما، شتر، گاو و گوسفند است، گفت: در حال حاضر 1416 روستای استان پرداخت زکات دارند.

رییس اداره زکات کمیته امداد استان کرمانشاه در ادامه در تشریح هزینه کرد زکات جمع آوری شده در استان، گفت: زکات جمع آوری شده در دو بخش امور محرومین و نیازمندان و ساخت پروژه‌های عام المنفعه هزینه می‌شود.

وی افزود: در 9 ماهه امسال از مجموع زکات جمع آوری شده، 19 میلیارد و 700 میلیون تومان برای 67 هزار و 724 نفر از محرومین و نیازمندان استان هزینه شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: این مبلغ در قالب خرید 95 جهیزیه، 331 مورد خدمات درمانی، 2080 مورد خدمات تحصیلی، 61 مورد آزادی زندانیان، 149 مورد احداث مسکن، 61 مورد تعمیر مسکن، 62 هزار و 543 مورد پرداختی کمک معیشت و 2414 مورد سایر موارد برای نیازمندان هزینه شده است.

وی افزود: همچنین امسال از محل زکات جمع آوری شده چهار میلیارد و 448 میلیون تومان صرف ساخت پروژه های عام المنفعه شده که این مبلغ در قالب ساخت و تعمیر 68 مسجد، چهار غسالخانه، چهار خانه عالم، هفت حسینیه و فاطمیه و... هزینه شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: در مجموع از محل زکات جمع آوری شده امسال 89 پروژه عام المنفعه در استان اجرایی شده است.
Share/Save/Bookmark