توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 50934
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
دادگر: قرارداد ماکسیموویچ در مرحله اول تا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ است/ پول لازلو دیر یا زود به دستش می‌رسد
رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: فدراسیون در زمینه پرداخت پول لازلو کارش را انجام داده و دیر یا زود پول به دست او خواهد رسید.
دادگر: قرارداد ماکسیموویچ در مرحله اول تا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ است/ پول لازلو دیر یا زود به دستش می‌رسد
به گزارش خط نیوز؛علی دادگر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص حضور ماکسیموویچ در ایران برای هدایت تیم ملی تفنگ، اظهار داشت: بیش از یک سال را از دست دادیم و جای ریسک وجود نداشت مجبور بودیم برای هدایت تیم ملی سراغ یک مربی طراز اول برویم. مذاکرات اولیه با ماکسیموویچ انجام شده و نتیجه در این چند روز مشخص می‌شود و امیدوارم وی در اختیار تیم ملی ایران باشد. ماکسیموویچ یکی از بهترین‌های دنیاست و کارنامه خوبی در دوران ورزشکاری و مربیگری دارد.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش نرخ ارز در روند کار فدراسیون و حضور مربیان خارجی تاثیر دارد، گفت: همواره در این سال‌ها با این مسائل روبه‌رو بودیم. پیش‌بینی‌ها انجام شده و قبل از عید به فکر روزهای اول سال بودیم که اگر بودجه وصول نشد بدانیم چه کار کنیم. در فدراسیون تیراندازی با احتیاط و برنامه پیش می‌رویم.

وی در خصوص مبلغ و مدت قرارداد ماکسیموویچ یادآور شد: در مرحله اول تا بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا قرارداد می‌بندیم و اگر لازم بود تا المپیک 2020 تمدید می‌کنیم. در مورد مبلغ قرارداد هنوز چیزی نهایی نشده اما آنچه مسلم است ما به پول فدراسیون نگاه و سعی می‌کنیم مبلغ را نقدی پرداخت کرده و از تخفیف ویژه استفاده کنیم و برای فدراسیون بدهی ایجاد نکنیم.

دادگر در خصوص اینکه لازلو، سرمربی سابق تیم ملی عنوان کرده که هنوز پول قراردادش به دستش نرسیده است، تصریح کرد: مدتی قبل با لازلو مذاکره کردیم و او دوباره به ما تخفیف داد. تا جایی که امکان داشت پول نقد بردیم و پول وی را نقدی پرداخت کردیم و قرار شد بقیه را تا یک هفته بعد حواله کنیم که این کار را هم انجام دادیم. پول در حساب لازلو هست اما هنوز به دستش نرسیده و این به دلیل مشکلات اداری است. فدراسیون کارش را انجام داده و دیر یا زود پول به دست لازلو خواهد رسید.

رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص پیش بینی نتیجه تیراندازان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا به تسنیم گفت: ما وظیفه داریم مشکلات را حل و مایحتاج ورزشکاران را فراهم کنیم و فکر می‌کنم در این زمینه از سوی تیراندازان رضایت نسبی وجود دارد. در طرف دیگر باید به یاد داشته باشیم که تیراندازی ورزشی است که در آن تمرکز بسیار اهمیت دارد، به همین دلیل هیچ‌کس نمی‌تواند در مورد نتایج قول بدهد و عوامل زیادی در مسابقه تأثیر دارد. آنچه مسلم است این است که ما و بچه‌ها مصمم و هم‌پیمان هستیم که برای سربلندی ایران بجنگیم.

دادگر در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات فشنگ در تیراندازی حل شده است، عنوان کرد: وظیفه ما این است که به هر قیمتی که شده مشکل فشنگ را برای بچه‌ها حل کنیم. وضعیت ما مثل جنگ ایران و عراق است که صدام حامیان زیادی داشت و ما تنها بودیم. باید با مشکلات باید بجنگیم و وظیفه ما هم تأمین فشنگ است. متاسفانه فشنگ تولید داخلی نیست و این کار را سخت می‌کند.

وی در خصوص ترخیص فشنگ از گمرک گفت: در گمرک فشنگ نداریم و اخیراً ترخیص کردیم در حال حاضر مشکلی نداریم و امیدوارم همیشه از این مشکلات به دور باشیم.

دادگر در پایان در خصوص حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از تیراندازی یادآور شد: نمی‌توان مشکلات را منکر شد اما باید با وجود همین مسائل به دنبال کسب بهترین نتیجه باشیم. تا جایی که برای کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش مقدور بوده از ما حمایت کردند و با توجه به ارتباط خوب ما با هر دو بخش، تنها نبودیم و امیدوارم این تلاش‌ها به نتیجه برسد.
Share/Save/Bookmark