توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48982
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
اعزام‌های بدون مجوز در ژیمناستیک‌/ وقتی وزارت و فدراسیون بی‌خبرند!
اعزام‌های بدون مجوز در ژیمناستیک‌/ وقتی وزارت و فدراسیون بی‌خبرند!
ژیمناست‌های جوان و نوجوان ایران درحالی بدون مجوز شورای برون مرزی و به عنوان نماینده ایران در مسابقات خارجی حضور پیدا می‌کنند که ممکن است این اتفاق مشکلات عدیده‌ای را برای ورزشکاران و فدراسیون درپی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، بر اساس شواهد و قرائن موجود ژیمناست‌های ایرانی زیادی با پرچم و نام ایران به مسابقاتی غیررسمی اعزام می‌شوند، اعزام‌هایی که بدون اطلاع و تایید شورای برون مرزی انجام می‌شود. مسئولان فدراسیون ژیمناستیک این مسابقات را سفرهای توریستی عنوان می‌کنند و تاکید دارند که هیچ اطلاعی از نحوه اعزام، زمان و مکان این مسابقات ندارند.

تصاویر و اخباری در کانال تلگرامی باشگاه آریاژیم منتشر شده که گواه حضور نمایندگان ایران با پرچم کشورمان در رقابت های بین المللی است. حتی در برخی از تصاویر لباس‌هایی بر تن ورزشکاران جوان و نوجوان ایرانی است که تقریبا همانند لباس ملی‌پوشان ژیمناستیک ایران است اما این رقابت ها بدون اطلاع فدراسیون و بدون نامه شورای برون مرزی اتفاق می‌افتد.

این در حالی است که فردی که برخی از این تیمها را اعزام کرده برای فدراسیون ژیمناستیک غریبه نبوده و به گفته دبیر فدراسیون، فدراسیون از این فرد تجهیزات خریداری می‌کند. حتی یکی از مربیانی که در تیم ملی آکروژیم در مسابقات آسیایی قزاقستان حضور داشته، تیم آریاژیم که بدون مجوز به مسابقات مختلف سفر کرده را در این رقابتها همراهی کرده است.

اینکه افراد یا باشگاه‌های نزدیک به فدراسیون بدون مجوز شورای برون مرزی و بدون اطلاع فدراسیون تیم به مسابقات سطح پائین اعزام می‌کنند، ممکن است مشکلاتی را برای ژیمناستیک ایران بوجود آورد که نمونه آن حاشیه‌های اخیر مربوط به حضور یک دختر بدون حجاب در اردو یا مسابقات خارج از کشور بوده است. به نظر می‌رسد فدراسیون ژیمناستیک باید برای پیشگیری از این مشکلات باید نظارت بیشتری داشته باشد تا چنین شبهات و اتفاقاتی گریبان فدراسیون را نگیرد.
Share/Save/Bookmark