توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48342
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
مصباحی‌مقدم: حضور قالیباف و رئیسی با هم انتخابات را به مرحله دوم می‌کشاند
مصباحی‌مقدم: حضور قالیباف و رئیسی با هم انتخابات را به مرحله دوم می‌کشاند
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: حضور رئیسی و قالیباف با هم، انتخابات را قطعا به مرحله دوم می‌کشاند چون آقایان رئیسی و قالیباف رأی 1+50 را با هم خواهند آورد.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی‎مقدم درباره چرایی اعلام حمایت جمنا از رئیسی و قالیباف برخلاف هدف نخستش که معرفی یک نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری بود، گفت: این حاصل یک تحلیل است، این تحلیل بر این مبنا شکل گرفت که اگر هر یک از دو کاندیدای جمنا در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در صحنه بماند و دیگری انصراف دهد، پیروز نخواهد شد.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: معتقدیم با حضور هر دو نامزد، انتخابات قطعا به مرحله دوم می رود؛ چون آقایان رئیسی و قالیباف رأی 1+50 را با هم خواهند آورد.

وی درباره نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نيز اظهار کرد: مناظره نخست نمی تواند نتیجه نهایی کار تلقی شود. ولي یک گام به پیش بود. این مناظره نشان داد که آقای جهانگیری در این عرصه پیشتازتر از آقای روحانی است و همین مسئله یک چالش برای آقای روحانی خواهد بود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: در مناظره نخست تلویزیونی نامزدها، آقای روحانی نتوانست موقعیت برتر را در این مناظره به دست آورد. آقای قالیباف شاید نسبت به آقای روحانی برتر ظاهر شد.

گفتنی است امروز مرضیه وحیددستجردی؛ سخنگوی جبهه مردمی نیز عنوان کرد: در پایان مناظره سوم، آراء کاندیداها مشخص می‌کند و احتمالات به ما می‌گوید که شاید حجت الاسلام رئیسی و دکتر قالیباف هر دو تا پایان انتخابات حضور داشته باشند تا یک نه بزرگ به دولت بگویند؛ چرا که سبد آرا این دو نفر متفاوت است و کنار رفتن یکی از این دو نفر ممکن است ما را به هدف نرساند. دستجردی در ادامه گفت: امیدواریم خدمتگزاری بیاید که نخواهد رئیس‌ جمهور فرانسه برای ما شغل ایجاد کند‌.
Share/Save/Bookmark