توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63372
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید تبدیل به مطالبه عمومی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، تحقق مطالبات عمومی را راحت توصیف کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری از آن جهت که ثبت هویت‌های استان است، باید تبدیل به مطالبه عمومی شود.
فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید تبدیل به مطالبه عمومی شود
بهرام فاضلی‌زاد، افزود: برای دستیابی به عنوان بین‌المللی شهر خلاق هنر و موسیقی، برنامه‌ریزی‌های اولیه انجام شده است و با اهالی هنر و موسیقی استان چندین جلسه را با استاندار کرمانشاه برگزار کرده‌ایم که نگاه ایشان و مجموعه مدیران استان هم در این زمینه مثبت است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال کارهای اولیه برای ثبت تنبور به نام کرمانشاه انجام شده است و ما تنبور را فقط یک ساز نمی‌دانیم و اگر این ساز به نام کرمانشاه ثبت شود، بخشی از هویت‌مان را در فرهنگ اجتماعی و تاریخی کشور ثبت و در آن زمینه برای خود شناسنامه درست کرده‌ایم.

فاضلی‌زاد، بر فعال شدن بخش هنری دانشکده هنر و معماری دانشگاه رازی تاکید کرد و افزود: اساتید برجسته‌ای در رشته‌های موسیقی، نقاشی و امور فرهنگی در استان وجود دارند که در دانشگاه رازی می‌توانند شاگردان زیادی را تربیت و تحویل جامعه و کشور دهند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه و همچنین اراده مدیران استانی برای حمایت از این فعالیت‌های فرهنگی افزود: بخش مهمی از روند اجرایی شدن برنامه‌های فرهنگی بر عهده اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه‌های استان است که باید اقدامات لازم را انجام دهند و اجماعی صورت بگیرد تا در نهایت برای استان امتیازی محسوب شود.
Share/Save/Bookmark