توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48405
پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
رئیسی در لرستان:
کانتینر کانتینر قاچاق می‎آورند/دولت ما دولت تاجر نخواهد بود
وضعیت همه ی اقلیم‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ام و نظر کارشناسان را در حوزه‌های مختلف گرفته‌ایم. ما برای هر اقلیم ایران برنامه کارشناسی داریم. ظرفیت‌ها و منابع استان لرستان کاملا شناسایی شده است. مشکلات و دغدغه های مردم مورد بررسی قرار گرفته و برای رفع آن‌ها برنامه‌ی زمان‌بندی مشخص شده داریم.
کانتینر کانتینر قاچاق می‎آورند/دولت ما دولت تاجر نخواهد بود
به گزارش خط نيوز، سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای انتخاباتی خود در جمع پرشور مردم خرم‎آباد گفت: این همه ابراز احساسات به این حقیر به خاطر خدمت‎گزاری به ساحت ملکوتی امام رضا(ع) است.

او افزود: آنچه در جمع بسیار با شکوه و نورانی شما باید عرض کنم اول عرض سلام، ادب، اخلاص به تک تک شما جوان‎ها، طلاب، فضلا، دانشجویان، معلمان، کارگران و کسانی است که عرصه‎های مختلف اجتماعی نقش‎آفرینی می‎کنند، خواهران دانشجو، مادران و همسران شهدای عزیز و گرامی و... است. امروز ایران اسلامی سربلند است، ایران اسلامی افتخار دارد، ایران اسلامی به ترس و وحشت افکنده دشمن را. چرا؟ کسی جرأت نمی‎کند به این کشور چپ نگاه کند. علتش حضور شما در صحنه است.

وی افزود: سایه جنگ را حضور مقتدران و حضور توأم با شور و شعور مردم بوده که برداشته. مربوط به این قرارداد و آن پیمان و آن سخن نیست. حضور مردم کشور را امنیت داده. بعد 38 سال چه شرایطی داریم؟ شرایطمان غرورآفرین است اما وقتی می‎آییم به وضع معیشت مردم نگاه می‎کنیم، مشکلات جدی می‎بینیم. این مشکلات مشکلاتی نیست که یک گروه سیاسی نسبت به گروه دیگر و یک جریان نسبت به حزب دیگر دهد. امروز مسئله و دغدغه مردم را اگر کسی نمی‎داند بیاید در خیابان‎های بروجرد و کوهدشت قدم بگذارد. ببیند جوانانی که زمینه کسب و کار ندارند. آنچه امروز برای ما دغدغه است، این است.

رئیسی گفت: چرا کارگاه‎ها و مراکز تولیدی تعطیل می‎شود؟

وی گفت: مشکل منابع نداریم. چرا 500 هزار نفر زوج جوان آماده دریافت وام ازدواج در نوبت باشند. یک بدهکار بانکی اگر پولش را برگرداند همه این 500 هزار نفر مشکل وامشان حل خواهد شد.

او افزود: این 700 میلیارد تومان خرق پول می‎آمد در تولید الان بحران نداشتیم. نصف این مبلغ اگر در حزوه ایجاد کار و اشتغال قرار می‎گرفت مطلقا بحران بی‎کاری نداشتیم. اما رفت به حساب چند نفر آدم بدحساب. این بحران بیکاری در شأن ملت ما نیست. در شأن ما نیست جوانی به خاطر بیکاری خجالت بکشد. مشکل ضعف مدیریت اجرایی بر منابع است.

او افزود: مشکل کمبود آب نیست. مشکل، ضعف مدیریت برای آب است. برای پرداخت یارانه‎ها می‎گویند منابع کو؟ مگر روزی که یارانه‎ها تصویب شد، مگر لایحه دولت نبود. ما می‎گوییم به مجلس لایحه می‎دهیم. فکر منابعش را هم کرده‎ایم. تمام منابع را برای شغل، رفع بیکاری و... کاملا مطالعه کرده‎ایم. در تمام مجامع هم قابل دفاع خواهد بود.

وی ادامه داد: مسئله فساد در کشور فراجناحی شده و ربطی به یک جناح خاصی ندارد. چرا مردم هر روز باید در روزنامه تیتر فساد ببینند؟ مطلقا در کشور ما نباید در نام اداری فساد رخنه کند. ما هیچ خط قرمزی را برای برخورد با فساد نخواهیم داشت.رئیسی گفت: مشکلات صندوق‎های بازنشستگی را داریم. مشکل نظام مالیاتی، نظم واردات و صادرات ر اداریم. اول دولت قول دادند که کالای چینی وارد نشود و تولید فعال شود. نیمی از ظرفیت صنعت کشور خوابیده. صنایع فعال نشده. از طرف دیگر ورود کالاهای چینی را داریم. در هر سال 10 میلیارد دلار وارد این کشور شده. قرار بود تولید فعال شود. می‎بینیم واردات افزایش پیدا کرده. صادرات غیرنفتی 10 درصد کاهش یافته. قاچاق کالا مسئله کوله‎بری نیست. قاچاق مال کسانی است که کانتینر کانتینر دارند کالا وارد کشور می‎کنند و یک قران مالیات نمی‎دهند. مسئله اینهاست. یک اراده جهادی میخواهد که همه این مشکلات در کشور حل شود و به برکت حضور مردم حل خواهد شد.

او افزود: ما برای هر اقلیم، کردستان، خوزستان، ایلام، تمام استان‎ها به ویژه استان‎های محروم برنامه داریم با توجه به وضعیت و شرایط اقلیمی و ینازهای مردم برای فعال کردن ظرفیت‎های آن منطقه.

او افزود: می‎توان بخشی از درآمد حاصل از منابع این مردم را صرف ایجاد اشتغال در همین منطقه کرد. اینها بحث شعار انتخاباتی نییست. ما حرفمان این است که آب، خاک، فضا در کشور هست. ضعف ما ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی در کشور است.

او گفت: امروز ما فرزندان شهدا، بازماندگان و این ملت معتقدیم این وضعیت معیشت اقتصادی، این وضعیت و شرایط بیکاری و فق رو فساد اداری در شأن ملت بزرگ ایران نیست. آمدن من طلبه که افتخارم خدمتگزاری امام رضا است، مطلقا برای هوا و هوس نبوده. برای آن است که مادری که اشکبار می‎آید و می‎گوید به یک نفر از فرزندانم کار دهید، مشکل نداشته باشد.

او افزود: کرامت به زن، کرامت به دختر، کرامت به همه جوانان را می‎خواهیم. دولت ما دولت تاجر نخواهد بود. روز اول کار خودم و همه همکاران باید ثروتشان را به ملت اعلام کنند. ملت بداند دولتمردان ثروتشان چیست. تمام هم و غمشان گره‎گشایی از زندگی مردم. باشد. بخش خصوصی و کار تجاری هرگز.

او ادامه داد: یقین داریم با همین منابع و همین امکانات امکان اینکه بشود در هر سال 25 درصد از کارگاه‎ها به مدار تولید برگردد وجود دارد.

او افزود: مگر با 45 هزار تومان می‎شود زندگی کرد؟ حتما باید این وضعیت برای فقرا تغییر کند.

رئیسی گفت: ما امید آن داریم که با کمک خدای متعال و با مدد گرفتن از حضرت علی بن موسی الرضا و با حضور شما در صحنه این معضلات را حل کنیم. ما می‎خواهیم اعلام کنیم هم می‎خواهیم هم می‎دانیم و هم می‎توانیم مشکلات را حل کنیم.

او گفت: به کسانی که می‎خواستند برای من مستند بسازند گفتن من کسی نیستم مشکلات مردم را جای زندگی من نشان دهید.

او ادامه داد: مردم ان شاء الله در روز انتخابات تصمیم خواهند گرفت.

رئیسی ادامه داد: دو مدل آرامش در کشور می‌تواند وجود داشته باشد. حرکت کردن با صد و هشتاد کیلومتر بر ساعت یا حرکت با سرعت ده کیلومتر. اگر چرخ‌های اقتصاد حرکت نکرد یا مشکل تورم و رکود وجود داشته باشد، مردم هم آرامشی ندارند. حرکت نکردن و عدم فعالیت اقتصادی که آرامش نمی‌آورد.

او افزود: تک تک مردان و زنان ستاد من هستند. اگر کسی احساس کرد این طلبه خدمتگذار می تواند کاری کند و صداقت در کلام دیدند خداوند متعال قلب ها را هدایت می کند.

منبع: رجا
Share/Save/Bookmark