توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 51915
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
چهـره به چهـره
شهاب نادري نماينده مجلس شـوراي اسلامي
مردم اورامانات ، شهاب نادري را يکي از نمايندگان جوان، پرتحرک، شاداب و مردمي مي دانند. نادري نماينده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث و روانسر اين نماينده جسور و جوان که زادگاه آن روستاي زمکان است از جمله نمايندگاني است که درد محروميت را چشيده و في الواقع نماينده اي از دل مردم و سرد و گرم چشيده اي است که امروز در رداي خدمت به مردم در مجلس شوراي اسلامي انجام وظيفه مي کند و با تمام توان خدمتگزاري را پيشه کرده است . اين نماينده در انتخابات مورد وثوق مردم قرار گرفت و اينک تمامي تلاش خود را مصروف توسعه منطقه نموده گرچه نادري اعتقاد دارد وظيفه نماينده قانون گذاري است و کارش لوله کشي و گاز کشي نيست اما علي رغم اين عقيده همواره براي رفاه در منطقه تلاشي ستودني دارد. فرصتي شد تا نکته نظرهاي ايشان را کوتاه منعکس نمائيم.
شهاب نادري نماينده  مجلس شـوراي اسلامي
به گزارش گروه سیاسی خط نیوز؛
شما از آن دسته نمايندگاني هستيد که بعد از انتخابات موبايل خود را خاموش مي‌کنند و در خانه را مي‌بندند؟
شهاب نادري با اشاره به اينکه درب خانه بنده همواره به روي مردم همشهري باز است و بعد از انتخابات نيز تلفن همراه خود را از دسترس خارج نخواهيم کرد .
وي گفت: اما نماينده وظيفه اصلي اش قانون گذاري و وضع مصوبات و نظارت بر اجراي قانون است.
وي با بيان اينکه نماينده وظيفه‌اش رساندن صداي مظلوميت مردم به گوش دست‌اندرکاران کشوري است بيان کرد: وظيفه نماينده کارهاي اجرايي مانند گازکشي، لوله‌کشي نيست.
نادري با اشاره به اينکه به طور مثال نمايندگان استان به اين نتيجه مي‌رسند که بايد طبق برنامه ششم امسال پنج هزار روستا گازرساني شود افزود: وضع اين قانون به عهده نمايندگان و اجراي آن به عهده دولت است.
وضعيت محروميت کوله‌بران مناطق مرزي نتيجه کوتاهي دولت در ايجاد اشتغال پايدار است نظر شماچيست؟
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شوراي اسلامي گفت: وضعيت محروميت کوله‌بران مناطق مرزي نتيجه کوتاهي دولت در ايجاد اشتغالزايي پايدار بوده است.
شهاب نادري، با بيان اينکه مردم کوله‌بر غرب کشور با محروميت‌ها و مشکلات اقتصادي فراواني مواجه هستند، عنوان کرد: مطالبات اين مردم مرزنشين به حق است و همواره مقام معظم رهبري تأکيد دارند که منظور بنده از قاچاق، کوله‌بر نيست و کوله‌بر براي تأمين و امرار معاش خانواده در حال تلاش است.
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شوراي
اسلامي با بيان اينکه اين وضعيت محروميت‌ها در نقاط مرزي کشور نتيجه کوتاهي دولت در امر ساخت کارخانه‌ها و ايجاد اشتغال پايدار بوده است، بيان کرد: اگر دولت به تعهدات خود در قبال مردم مرزنشين محروم پايبند بود اکنون
وضعيت کوله‌بران و ساير مردم مرزي غرب کشور به اين صورت نبود.
نادري با اشاره به اينکه اکنون در واقع وضعيت معيشت اين مردم محروم در خطر است، گفت: دشمنان زيادي در حال سواستفاده از وضعيت کوله‌بران و موقعيت اقتصادي مردم مناطق مرزي هستند و دولت بايد با حمايت از توليدات داخلي و عملياتي کردن شعار امسال جلوي اينگونه سواستفاده‌هاي دشمنان را بگيرد.
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شوراي
اسلامي گفت: دولت بايد براي ايجاد امنيت در مناطق مرزي کلي هزينه کند اما مردم محروم مرزنشين و‌ کوله‌بران از
ابتداي انقلاب اسلامي با دستان خالي خود همواره امنيت اين مرزها را تضمين و با جانفشاني خود اين مرزها را امن نگه‌ داشته‌اند.
نادري با بيان اينکه در شرايط کنوني به‌طور حتم بايد وضعيت کوله‌بران ساماندهي شود، بيان کرد: اين امر مستلزم اين است که يک حق بيمه به کوله‌بران اختصاص يابد تا آنها بتواند امور معيشتي خانواده خود را بگذراند.
وي با اشاره به اينکه امنيت غرب کشور منوط به
ايجاد شغل پايدار براي جوانان در مناطق مرزي است،
گفت: دولت زيرساختهاي توسعه و گردشگري و ايجاد کارخانجات توليدي را هر چه سريعتر در مرزها فراهم
کند و تنها اين بودجه‌ها را به استانهاي مرکزي اختصاص ندهد.
وي با اشاره به اينکه تا مادامي که ما جوانان بيکار مرز را نتوانيم با سياستهاي درست خود جذب کنيم دشمنان معاند نظام جمهوري اسلامي درصد جذب و فريب آنها برخواهند آمد، عنوان کرد: اين امر پيامدهاي مخرب سياسي، امنيتي و اجتماعي را براي کشور در پي دارد.
نادري با بيان اينکه با توجه به شرايط پيش آمده و با توجه به بيانات مقام معظم رهبري در مورد حمايت از توليدات داخلي، تنها توسعه پايدار در گرو اهميت دادن به مناطق روستايي و مرزي تحقق پيدا خواهد کرد، بيان کرد: اميدواريم مسئولان دولتي براي خروج از وضعيت امروز مديريت و تدبير کنند.
نظر شما در مورد بحث کالاي ايراني
چيست؟
شهاب نادري با بيان اينکه حمايت از کالاي ايراني فصل‌الخطاب تمام فعاليت‌هاي مجلس و دولت بايد قرار بگيرد بيان کرد: دولت بايد در اين زمينه تمام مصوباتي مورد نياز را اجرا و مجلس نيز تمام همت خود را مصروف اين امر کند.
نادري عنوان کرد: مجلس بايد يک قانون مناسب در راه تحقق حمايت از توليد داخلي دولت با تمام توان آن را اجرايي کند.
وضعيت مناطق آزاد تجاري استان و نظر
شما در شرايط کنوني بايد براي تحقق آن چه کار کرد؟
شهاب نادري با بيان اينکه دولت همانطور که در مناطق آزاد تجاري مانند باکو و جلفا فعاليت‌هايي انجام داده است بايد در مناطق غربي کشور نيز چاره‌انديشي کند بيان کرد: دولت با حمايت ازکالاهاي. اولي در اين مناطق بايد جلوي ورود کالاهاي وارداتي و خارجي را بگيرد.
وي با اشاره به اينکه در صورت تصويب مناطق آزاد تجاري قصرشيرين کمک بزرگي به وسعت و اشتغال منطقه مي‌شود عنوان کرد: هنوز عملياتي کردن اين مصوبه تحقق پيدا نکرده است.
مجلس اقتدارش ضعيف ‌و تسليم دولت شده است. نظر شما چيست؟
شهاب نادري با اشاره به اينکه مجلس هيچگاه اقتدارش ضعيف نشده و تسليم دولت نمي‌شود عنوان کرد: برخي از نمايندگان وکيل‌دولت و برخي از نمايندگان وکيل مردم هستند.
وي با بيان اينکه مجلس و دولت با تعامل کنار يکديگر به خدمت به مردم مشغول شده است عنوان کرد: بايد به توصيه‌هاي مقام معظم رهبري گوش فرا دهيد و حرفهاي تحريک کننده دشمن نزنيم.
وي افزود: سه قوا بايد بنا به توصيه مقام معظم رهبري با صميميت در کنار يکديگر کار و فعاليت داشته باشند و هيچگاه مجلس تسليم قواي ديگر نمي‌شود و اقتدار خود را حفظ مي‌کند.
آينده برجام را چطور مي بينيد؟
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شوراي اسلامي گفت: خروج ترامپ از برجام ناشي از شکست‌هاي پي‌درپي آمريکا و متحدان اروپايي از جبهه مقاومت در منطقه است.
شهاب نادري اشاره به اينکه در موضوع برجام از ابتداي امر مقام معظم رهبري به سياستمداران تأکيد کردند که با نرمش قهرمانانه رفتار کنند عنوان کرد: دولت بايد از همان روزهاي اول پيش‌بيني مي‌کرد که از ابتدا هم آمريکا کاملا غير قابل اعتماد بود و با اين تصميم غيرعاقلانه ترامپ و خروج آمريکا از توافق برجام اين غيرقابل اعتماد بودن آمريکا به دنيا اثبات شد.
وي از بيان اينکه اين اقدام ترامپ امري کاملا غير اخلاقي است گفت: به طور قطع اين خروج به دليل شکست‌هاي پي‌درپي آمريکا و متحدان اروپايي او در سوريه، ترازو خاورميانه و پيروزي‌هاي پياپي جبهه مقاومت در منطقه و ناراحتي آمريکا از توانمندي‌هاي ايران در دنيا است.
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه تحريم‌هاي آمريکا عليه جمهوري اسلامي ايران تنها مختص به امسال نبوده است افزود: اين تحريمها از سوي آمريکا به دليل قطع شدن دستهاي سياستمداران آمريکايي از چپاول منابع ايران در طول سالهاي بعد از انقلاب همواره به طور جدي‌تري عليه ايران وضع مي‌شود.
وي با بيان اينکه همواره اين تحريمها و سياست‌هاي خصمانه آمريکا عليه ايران نتيجه عکس خواهد داد بيان کرد: ملت ايران با توانمندي‌ها و قدرت خود همواره توانسته عليه قدرتهاي چپاول‌گر به تمام معنا ايستادگي کند.
نادري اظهار کرد: درست است که اکنون کشور با مشکلات اقتصادي گوناگوني درگير است اما مردم ايران
در هر گوشه‌اي از جهان با تمام قدرت و تعلق خاطر با سياستهاي استکباري آمريکا و متحدان اروپايي آنها مبارزه مي‌کنند.
وي با بيان اينکه دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا طي سخنان رسماً خروج آمريکا از برجام را اعلام و بلافاصله، فرمان اجرايي اعمال تحريم‌هاي جديد را نيز امضا کرد بيان کرد: از همان لحظه‌اي که اين تصميم اعلام شد امام خامنه‌اي فرمودند به سه کشور اروپايي اعتماد نکنيد.
نادري با اشاره به اينکه مقام معظم رهبري بارها گفته بودند "به آمريکا اعتماد نکنيد" وهم اکنون نتيجه‌اش را همگي شاهد هستيم عنوان کرد: درباره مذاکره با سه کشور اروپايي هم فرمودند به اينها هم نبايد اعتماد کرد و براي هر قرارداد بايد تضمين‌هاي واقعي و عملي بگيريد وگرنه نمي‌شود به اين شکل حرکت را ادامه داد.
وي با اشاره به اينکه از دولتمردان ايراني نيز تقاضا داريم که ديگر در برابر اين مسائل جدي و عزت ايران کوتاه نيايند گفت: بايد براي حل اين مسئله تنها پشت سر مقام
معظم رهبري حرکت کنيم و به منويات ايشان گوش فرا
دهيم.
نادري گفت: اگر مسئولان سياست خارجي ايران از همان ابتدا به صحبتهاي مقام معظم رهبري عمل کرده بودند 4 سال تمام جلوي پيشرفتهاي صنايع هسته‌اي ما گرفته نمي‌شد و‌با اين مشکلات مواجه نبوديم.
Share/Save/Bookmark