توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52185
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
مصري در نطق ميان دستور:
آب درهاون مي کوبيم
آب درهاون مي کوبيم
به گزارش خط نیوز به نقل از فارس؛ نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي، گفت: بنده قاطعانه مي‌گويم که مجلس نمي‌تواند در جنگ اقتصادي فعلي جايگاهي داشته باشد چرا که ما در مجلس فقط قانون توليد مي‌کنيم و خط توليد قانونيم.
عبدالرضا مصري نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور خود در نشست علني مجلس (يکشنبه 20 خرداد 97) گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز جنگ آمريکا عليه ما در وزارت خزانه‌داري آمريکا است اين يعني جنگ، جنگ اقتصادي است، يعني جبهه فضاي توليد است، بازار جبهه است، کار و اشتغال و صادرات همه خطوط جبهه هستند اما مجلس کجاست؟! مجلس در کجاي اين جنگ قرار دارد؟
نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: آيا با اين ساختار و اين شيوه کار دستور هفتگي و روش‌هاي جاري مي‌توانيم در اين جنگ موثر باشيم بنده قاطعانه عرض مي‌کنم خير، مجلس نمي‌تواند در اين جنگ جايگاهي داشته باشد چرا که ما فقط قانون توليد مي‌کنيم چون ما خط توليد قانونيم. درست مثل توليد پيکان 40 سال پيکان توليد کرديم و باورمان شده بود که خدا پيکان را سفيد خلق کرده،‌همه يکجور و يک شکل.
وي افزود: با اين شيوه نمي‌توانيم عليه اقتصادي که آمريکا در برابر ما دارد بجنگيم، مگر با شيوه‌ جديدي روشمان را در مجلس عوض
کنيم.
مصري خاطرنشان کرد: ما در مجلس به تکليف عمل مي‌کنيم و به نتيجه کاري نداريم، آن هم نه تکليف شرعي، تکليف تشخيصي،‌ آن هم نه تکليف اهل فن،‌تشخيص اهل سخن، عمده قوانيني که تصويب مي‌کنيم يا اصلاح است يا بند مکرر است يا چسباندن به فلان قانون است يا الحاق و يا استفساريه است ، يعني قوانيني که ما تصويب کرديم همه معيوب بوده که بايد مجدد بنشينيم و اصلاح کنيم.

نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: کشور توان نفس کشيدن زير اين همه قانون و مقررات را ندارد،‌کدام مسئول اجرايي مي‌تواند اين همه قانون را بلد باشد که بتواند در اين کشور کار کند و طبيعتا نمي‌تواند. ما نسخه‌هاي مختلف مي‌نويسيم بعد دولت هم خودش مصوباتي دارد، قانون، مصوبات، بخشنامه‌، آيين‌نامه،‌تصويب‌نامه،‌شيوه‌نامه چه کسي مي‌خواهد اين همه نوشته را عمل و اجرا کند. ما گرفتار نوشتن و تصويب شده‌ايم.
وي افزود: نسخه‌هاي متناقض، متناسب، مترادف، متشابه، متخاصم همديگر و متجاوز به قوانين ديگر مهاجم و مزاحم و ملازم را هي تصويب مي‌کنيم و نمي‌دانيم چرا دائم به دنبال کارهاي جزئي و کوچک و افسوس يک کار بزرگ چون ما وقت نداريم با 4 ساعت کار کميسيون مي‌خواهيم شق‌القمر کنيم و اين امکان‌پذير نيست.
مصري خاطرنشان کرد: مشکلات ما ديروز مساله بود و به مشکل تبديل شد،‌مشکل به چالش و چالش به ابرچالش تبديل شد چه کسي مي‌خواهد اينها را حل کند. نظام بانکداري، نظام مالياتي، نظام حقوق و دستمزد، نظام آموزشي، نظام اداري،‌نظام يارانه‌ها، نظام ارزي اگر اصلاح نشود آب در هاون مي‌کوبيم.
نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در نظام تعرفه‌ها در يک شب و با يک ثبت سفارش هزار ميليارد تومان گير چند نفر مي‌آيد. پاداش پايان خدمت يک مدير در کشور معادل 83 سال حقوق يک کارگر است.
وي افزود: ما در مجلس همه کاري انجام مي‌دهيم الا کار اساسي،‌هر کس کار خودش را انجام مي‌دهد. نماينده در صحن از 118 بيشتر جواب تلفن مي‌دهد، بعد هم قوانين اينطوري مي‌شود که مي‌بينيد. نامه مي‌نويسيم، قدم مي‌زنيم، تلفن جواب مي‌دهيم،‌جواب نامه مي‌دهيم و همه کار توي صحن انجام مي‌دهيم بعد هم فکر مي‌کنيم که داريم قانون‌گذاري مي‌کنيم. بعد هم اگر 5 دقيقه پشت تريبون صحبت مي‌کنيم همديگر را به آغوش مي‌کشيم براي هم نوشابه باز مي‌کنيم، مثل اينکه از فتح‌الفتوح آمديم انگار که از کربلاي 5 و والفجر بازگشته‌ايم. خيلي هم از خودمان ممنون مي‌شويم. هيات رئيسه هم کار خودش را مي‌کند. مزاحمتي هم براي ما ندارد. بعضي وقتها فقط مي‌شنويم پايان راي‌گيري است و يک راي اعلام مي‌شود و مي‌رود پي کارش.
مصري خاطرنشان کرد: امروز جنگ،‌جنگ اقتصادي است اگر هوشيار نباشيم ضربه خواهيم خورد،‌تا ديروز رزمندگان ما جبهه‌ها را نگه داشتند که ما امروز اينجا زنده‌ايم و اگر ما امروز در ا ين جنگ اقتصادي فعاليت نکنيم محکوم به شکست خواهيم بود. 5 سال است به اقتصاد مقاومتي بي‌اهميت بوديم و 5 درصد اقتصاد به اقتصاد مقاومتي عمل نکرديم. کي مي‌خواهيم عمل کنيم.
نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: تو را به خدا در مجلس را ببنديم،‌يک ماه بنشينيم و فکري براي اقتصاد بکنيم، يک روز ارز توزيع مي‌کنيم و شاهد صف مردم دم بانک‌ها هستيم، يک روز سکه مي‌دهيم، يک روز مي‌گويم ارز حرام است و کسي که ارز در اختيار دارد مجرم است. اين تصميمات عجولانه، اين کارهايي که هيچ نفعي براي مردم ندارد، اين همه نابساماني و شکاف نابرابري در کشور نتيجه چيست، حاصل همين تصميم‌گيري‌ها است.
وي افزود: چرا بايد فاصله بيکاري در کشور بين 8 و 28 درصد باشد و ما شاهد 20 درصد شکاف نابرابري در اين زمينه در کشور باشيم.
مصري در پايان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابيه خود در بخش‌هاي مختلف گفت: استان کرمانشاه در دفاع مقدس براي کشور ايستاد و گذشت کرد اما کشور براي کرمانشاه نه ايستاد و نه گذشت کرد و امروز شاخص بيکاري آن 28 درصد است
Share/Save/Bookmark