توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 61446
پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
بسان بيستون هم سنگ فرهاد / زكرمانشاهيان ياد اينچنين باد
شعر شعور در استان پنجم
شعر شعور در استان پنجم
به گزارش خط نیوز - استان مردان مرد، استان پهلوان پرور و ولي شناس كرمانشاه به همت مردي از قبيله قبله ، ميزبان فرزانگان و فرهيختگان كشور در دومين جشنواره پويا نمايي و نمايش هاي عروسكي بود، معاون استان هاي صداوسيماي جمهوري اسلامي يكي از توانمندترين دوران حيات خويش را سپري مي كند و اين امر مديون انساني فرهيخته آگاه دردشناس وولايتي است. دكتر علي دارابي چهره موجه وبصير و رسانه شناس، امروز علي رغم تمامي فشارها و حصري ها اعمالي بر رسانه ملي با تعامل مثبت، سازنده و دورانديشانه توانسته است صداوسيماي استان ها را در حد قابل قبول و به رشد و تعالي برساند، كه يكي از اين بركات جشنواره هاي استاني است و جشنواره پويانمايي يكي از عرصه هاي اين خلاقيت برجسته مي باشد . جشنواره پويا نمايي در استان كرمانشاه بركات وسيعي در بردارد. استاني كه هنوز تكانه هاي زلزله برجسم و جان مردمش زخم عميقي باقي گذاشته است، ضعف ها و ناتواني فراوان در ايام زلزله نيز با همت رسانه ملي در مواجهه با دشمنان نظام و ايادي آن ها هرگز فراموش نمي شود و برآن نسيان سياسي گرد و غبار و رنگ فرسايش نمي نشيند. در آن مقطع هم معاون امور استان ها به خوبي درخشيد مرهم جشنواره پويا نمايي مي تواند در روند تلاشي مقدس در اين راه درماني موثر باشد دراين جشنواره مرهمي بر زخم كهنه زلزله نهاده شد و باز استان پنجم برسر زبان ها افتاد تا با خيل خيال كودكانه ها و پر پرواز بر بال امواج دل هاي كودكان ايران عزيز و سرزمين پرطراوت غرب را بشادي بيارايد، در جشنواره برسم نيك امور استان ها از بزرگان اين ديار تقدير و يادي شد، اين سنت حسنه هم از باقيات الصالحات جشنواره ها و معاون امور استان هاي رسانه ملي است كه با نگاه به مفاخر استان ها از اين عزيزان به نيكي ياد مي كند.
استان پنجم ترددگاه زائران اباعبدالله در اين جشنوراه بازهم هنرمندانه به توان ها و استعدادهاي خود انديشيد و توانست از اين موقف بهره هاي وافي و كافي را از آن خود نمايد.
از منظر ديگر جشنواره پويانمايي عروسكي : پتانسيل خاصي است كه در عصر تعدد رسانه ها جايگاهي ويژه و معقول و داراي اهميت بسزايي در عالم هنرداشته اين يادگار كه بايد از آن به نيكي و خجستگي ياد نمود از ابداعات هنرمدانه و نرم افزارشناسي معاونت متعهد و كار بلد در امور استان هاست.
كه مي تواند در آينده و نگاه به افق هاي دوردست . از اين نقطه عطف بهره برداري ويژه اي به عمل آورد تا روزهاي شور و شعور استان پنجم با ميهمانان جشنواره و سفر به اكناف استان و حضور هنرمندان اين عرصه به تكاملي رسيده و پازلي زيبا از استان ارائه مي دهد در اين ميان به همه دست اندركاران اين واقعه ارزشمند خسته نباشيد گفت و به ميهمانان عرض مي كنيم به كرمانشاه سينه ستبر مقاومت، شهر علماي بزرگ در جهان اسلام خوش آمديد.
خاك مقدم ميهمانان را توتياي چشم مي كنيم، و به زبان كردي كرمانشاهي به آن ها مي گوئيم ( هاتين خوش هاتين ، صفا آوردين)
Share/Save/Bookmark