توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 53526
يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
کلاهبرداری با جعل رای دادستان کل کشور
شخصی که با معرفی خود به عنوان فردی با نفوذ در دادگستری و جعل رأی دادستان کل کشور از 2 نفر مبلغ پنج میلیارد ریال کلاهبرداری و متواری شده بود، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان اردستان دستگیر شد
کلاهبرداری با جعل رای دادستان کل کشور
به گزارش خط نيوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان اردستان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در پی اعلام شکایت 2 نفر مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع دستگیری فرد کلاهبردار در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، متهم با معرفی خود به عنوان فردی با نفوذ در دادگستری از 2 نفر از اعضای خانواده یکی از زندانیان مبلغ پنج میلیارد ریال بابت آزادی وی دریافت و رأی دادستان کل کشور مبنی برآزادی زندانی را به این خانواده می دهد که پس از مراجعه آنها به دادگستری متوجه جعلی بودن رأی صادره می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرد کلاهبردار متواری شده بود و هیچ گونه نشانه ای از وی وجود نداشت، تحقیقات گسترده در این زمینه صورت گرفته و سرانجام پس از چندین ماه کار شبانه روزی و انجام اقدامات علمی، مخفیگاه متهم در یکی از استان های شمالی کشور شناسایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: با شناسایی متهم، مأموران با اخذ نیابت قضائی به محل مذکور اعزام و وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. این کلاهبردار در بازجویی اولیه با توجه به شواهد و دلایل موجود به یک فقره کلاهبرداری به مبلغ پنج میلیارد ریال و جعل رأی دادستان کل کشور اعتراف کرد.

سرهنگ هاشمی زاده تاکید کرد: متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شهرستان شده و با قرار صادره روانه زندان شد.
Share/Save/Bookmark