توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 15726
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۹
نقدی دوستانه بر مقاله ی اخیر محمد حسین جعفریان:
آیا معنای اعتدال در اصولگرایی این است بین حق و باطل راه برویم؟
آیا معنای اعتدال در اصولگرایی این است بین حق و باطل راه برویم؟
خط نیوز؛ این مطلب از سلسله مطالب منتشره در بخش باشگاه اندیشه خط نیوز می باشد و انتشار آن به معنی تایید گردانندگان سایت نمی باشد. آنچه در این بخش منتشر می شود در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی ایجاد کرسیهای آزاد اندیشی است. 
آقای جعفریان! خیلی از جوانان شما را بیشتر با شهید احمد شاه مسعود قهرمان دره پنجه شیر افغانستان میشناسند ... بنده و خیلی از جوانان این سرزمین شما را با مستند هایتان می شناسند... بنده و خیلی از جوانان! شما را با ستون ویژه تان در مجله ی همشهری جوان میشناسند ... راستی ! آقای جعفریان! انسان چقدر زود نمک گیر می شود ...

چندی پیش مقاله تان را با عنوان وقتی تفرقه از الطاف اللهی می شود را خواندم ! اول کمی مکث کردم ... ولی وقتی دوباره با دقت خواندم و اسم شما را بالای مقاله دیدم ! دیدم فتنه ایی که علما بعد از فتنه ی ۸۸ خبرش را می دادند ! در بین اصولگریان شروع شده است...شاید باورش کمی سخت باشد ! ولی وقتی امثال شما و حسین قدیانی نمی توانید تعصبات خود را از جهت گیری های سیاسی تان دور کنید ! از بقیه بچه حزب اللهی چه انتظار ؟؟؟

گفتید که رئیس جمهور نباید اصولگرا و یا اصلاح طلب باشد ! و باید بیشتر به فکر اجرای وظایف اش باشد ! اول فکر کردم که منظورتان جناب شیخ حسن روحانی است ! ولی دیدم نه ! لحن شما کمی با بغض و نارحتی همراه است ... فکرم جای دیگر و کس دیگری رفت ...

گفتید که به گمان این قلم پس از ۲۴خرداد باید به دنبال معنای جدیدی از اصولگرایی باشیم! ....

بله! ولی این را بدانید که نیازی نیست که به دنبال معنای جدیدی از اصولگرایی باشیم ! چرا که این معنای جدید در زمستان سال ۱۳۹۰ تحقق یافته و آن پایداری بر اصول انقلابی است...

گفتید که کسانی که فقط بر اصول خودشان پایبندند ! بله ! .... ولی می توانید بگویید که آن افراد چه کسانی بودند ؟ آیا همان کسانی که ائتلاف کردند !

ولی بعدند که دیدند قدرت چه شیرین است ! بر تمام قول و قرار هایشان یک ماست مالیدن و نوع جدیدی از پیچاندن را در فرهنگستان ادبیات فارسی ما وارد کردند ؟

گفتید که برخلاف آنان که بر خلاف رقبایشان مدعی هیچ نوع اصولگرایی نیستند جبهه ایی واحد را تشکیل دادند ... از این نظر باشما کاملا مواافقم !

ولی آقای جعفریان این را بدانید که شاید نتیجه آنان برده باشند ولی این را بدانید تازه اول مشکلات امثال اعتدال گرایان بعد از تشکیل دولت خواهد بود . چرا که اینان فقط هدفشان برد بوده و دولتی که با این وضع بیاید بالا ... با همین شیوه ساقط خواهد شد.. تاریخ خود گواه است ..

به جمله ی آیت الله جوادی آملی اشاره کردید که برخی به درد دعای کمیل می خورند و نه مدیریت !... انصافا جمله ی خوبی است !

خود شما نیز جبهه را درک کرده اید ! و خوب می دانید اکثر فرماندهان ما جوان و کم تجربه و برخی نیز بدون تجربه بودند ! همان افراد وقتی دعای کمیل می خواندند! پل پیروزی را بر روی اروند رود طراحی و اجرا کردند ! با کم ترین امکانات و کم ترین هزینه ! که بهترین و قشنگ ترین پل های شهرداری تهران در کنار آن پل حرفی برای گفتن ندارد !!!

گفتید که اصولگرایان در انتخابات امسال با معتدل ترین نامزد خود جنگیدن و حق خدمات دفاع مقدس را کف دستش گذاشتند !....

می دانم که منظورتان جناب سردار قالیباف است ... ولی این را بدانید ! همان رقیب اصلی ایشان یعنی دکتر جلیلی چگونه در قبال تکنوکرات نامیدن قالیباف موضع گرفت و تذکر جدی به اعضای ستادش و حامیانش داد ! آیا جناب دکتر معتدل خلبانتان همچین کاری را در قبال تهمت های بیشمار حامیان قالیباف علیه دکتر جلیلی که عناوین احمدی نژاد دوم نامیدند ! ویا منحرف خواندن وی ! عکس العملی از خود نشان دادند ؟؟؟

آیا معنای معتدل بودن در اصولگرایی این است بین حق و باطل راه برویم ؟

گفتید که سال ۸۴ احمدی نژاد بر اثر یک سوء تفاهم رئیس جمهور شده است ! ....

گفته اید که مردم (درسال۸۴) از سیاست بازی به جای دولت داری به عدالت مجهول و کج و معوجی رو آوردند !.....

بله من در عمل کردن یا نکردن به این شعار عدالت از سوی احمدی نژاد شاید با شما هم عقیده باشم ! ولی در مورد همان شعار دادن پاسخ شما را با کلام امام خامنه ایی می دهم !

رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت در هشتم شهریور سال ۸۴ یعنی دوماه بعد از انتخابات سال ۸۴ می فرمایند :

یکى از شعارهاى این دولت(نهم)، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شکى نیست.

هیچ دولتى هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمى‌خواهم طبق عدالت رفتار کنم؛ لیکن من باید از آقاى احمدى‌نژاد تشکر کنم که ایشان کار جدیدى کردند؛ عدالت محورى را به عنوان یک شعار گذاشتند وسط؛ این کار خیلى بزرگى بود. وقتى که ایشان تبلیغات انتخاباتى مى‌کردند، به افراد خانواده‌ى خودم مى‌گفتم اگر آقاى احمدى‌نژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب کرد که شعار عدالت محورى را مطرح کرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یک سنت. این شعار مطرح شد و ذهن‌ها را به خودش متوجه کرد. خوشبختانه مردم هم فهمیدند، خواستند، دوست داشتند و رأى دادند. این کار، کار مهمى است. بنابراین عدالت‌محور بودنِ این دولت حرف بزرگى است؛ طرح این شعار به عنوان محور حرکت دولت، یک کار جدید است؛

خودش یک تحول است؛ به این پایبند باشید...

نمی دانم ! شاید این سخن از رهبری را فراموش کرده بودید ! که بنده برای شما یاد آوری کردم !

آقای جعفریان ! من هنوز درد ودل شما در برنامه ی راز نادر طالب زاده در شبکه ی ۴ را یادم هست که می گفتید از سال ۸۴ قبل از انتخابات از دکتر احمدی نژاد قول دادن ملاقات خصوصی در صورت پیروزی برای کارهای مستند سازی تان را گرفتید و

احمدی نژاد تا آن روز که شما در شبکه ی ۴ سیما صحبت کردید به قولش وفا نکرد ! آیا این با این بد قولی حالا به هردلیلی ! باید انسان مسلمانی اش را فراموش کند و هرچه بر زبان آورد بگوید ؟

شما گفته اید که اصولگریان خط خود را از همان ابتدا جدا نکردند ! .... ولی باید به شما گفت یکی از علل عدم نتیجه گری در انتخابات سال ۹۲ همین خالی کردن پشت دولت احمدی نژاد توسط هیمن اصولگرایان بود که در مناظرات به جای این که به نقد منصفانه بپردازند! سعی در سیاه نمایی و تخریب دولت فعلی با وجود همه ی اشکالات و امتیازات توام بود .... !

درست است ! مردم ترس داشتند احمدی نژاد دیگری بر آن ها مسلط شود ! ولی نه احمدی نژا د سال های ۸۴ تا ۹۰ !

مردم در این دوسال سختی هایشان زیاد شد!

آقای جعفریان ! شما رای دهندگان به دکتر جلیلی افراطیانی نام بردید که تا آخر دولت احمدی نژاد از وی حمایت کردند !

متاسفم برای شما که رای دهندگان و طرفداران سعید جلیلی را یک مشت افراطی و حامیان احمدی نژاد تا آخرین سال دولت متهم کردید ! از انسان مثل شما دور از انتظار نبود !

کسی که در مجلات همشهری شهرداری تهران مقاله بنویسد و نانی بدست بیاورد از این بیشتر انتظار نبود !

حامیان جلیلی و شخص دکتر جلیلی را متهم به فریب مردم با معادله ی شعار و پراید و چفیه کرده اید !!!

ولی این را بدانید ! وقتی امثال شما ! در میتینگ های انتخاباتی ! از مسیر ویژه میهمانان وارد سالن همایش تبلیغاتی جناب سردار خلبان می شدید !

مردمی که از در های معمولی وارد سالن می شدند ! به آنها یکی یک دانه و شاید بیشتر چفیه اهدا می کرند ! نمونه اش مراسم تبلیغاتی دکتر قالیباف در شهر مقدس قم بود! که ملت را آب معدنی و چفیه راهی سالن شهید حیدریان زنبیل آباد قم می کردند !

راستی آقای جعفریان ! یاد شعر خودتان افتادم که چند سال پیش گفتید و مسعود دهنمکی آن را در تیتراژ پایانی اخراجی های ۳ آورد و شما در همشهری جوان گله کردید که چرا پولش را به شما به عنوان صاحب شعر ندادند !

بعضی از آنها که خون نوشیده‌اند
ارث جنگ عشق را پوشیده‌اند
عده‌ای حسن القضاء را دیده اند
عده‌ای را بنزها بلعیده اند
بزدلانی کز هراس ابتر شدند
از بسیجی‌ها بسیجی تر شدند

گفته اید که این افراد یعنی همان افراطی های از طرف شما حامی دکتر جلیلی ! باید به یک نامزدی رای می داند که رای سوخته به رای موثر تبدیل شده تا حریف رای نیاورد !.... ولی این را نگفتید که رای همان دکتر قالیباف که با ۹ سال زحمت شبانه روزی ستادهای ایشان بدست آمده !!! چیزی کم تز از رای واقعی دکتر قالیباف بوده است ! اکثر کسانی که به دکتر قالیابف رای دادند همان هایی بودند که تحت تاثیر پروژه رای به قالیباف و ترس از روحانی رسانه های حامی دکتر شهردارتان رای داده بودند !

بر فرض محال ! اگر ۴ میلیون رای جلیلی هم به پای صالح ذبح می شد ! آیا بازهم به رای ۱۸ میلیونی آقای روحانی می رسید ؟

خوب است بدانید ! اصلح ! اصلح است حتی اگر ۷۲ نفر یار داشته باشد !

آقای جعفریان ! شما رای دهندگان به جلیلی را خواسته یا ناخواسته متهم به فریب خوردن از پراید آقای جلیلی کرده اید ! راستی خبر ندارید که پراید هم چند ماهی است با قیمت ۱۶ یا ۱۸ میلونی جزو آرزوهای دست نایفتنی مردم شهرستان های کوچک شده ! من و امثال من ! که ساکن ساختمان بهتشت شهرداری تهران نیستیم که ...

آقای جعفریان ! من قصد حمایت از احمدی نژاد را ندارم ! ولی این را خوب می دانم که احمدی نژاد هیچگاه خود را اصولگرا ننامید ؟!

احمدی نژاد با این که خود را اصولگرا ننامید ! ولی همین اصولگرایان به لطف خدمات او در دولت نهم! مجلس هشتم را پیروز شدند !

امثال آقایان ولایتی و قالیباف بودند که با تخطی از ائتلاف شان سعی در ... اصولگرایان کردند !

حتما شما کنایه ها و متلک های محمد رضا عارف اصلاح طلب و محسن رضایی را به ائتلاف سه گانه فرموش کردید ؟

بماند که حالا حالا باید به یکدیگر جواب پس بدیهم ! چرا که بدنه اصولگرا دچار ضعف هایی است که افراد مثلا معتدل را به خود راه داده است !

از حق نگذریم ! با تفسیر رای حسن روحانی با شما موافقم ! ولی چرا نگفتید که رای محمد باقر قالیابف با رای حسن روحانی مشترک بوده است ! نکند خود شما هم می دانید که مردم قالیاف را زیاد اصولگرا نمی دانند !!!

آقای جعفریان ! شما به اعتراض کیهان به احضار احمدی نژاد از سوی دادگاه اشاره کردید و خود شما نیز گفتید که این اقدام دادگاه عجولانه بوده است ! تا این جای کار آفرین ! بر شما !

ولی گفتید که اگر دولت های گذشته دو کیلو عسل داشتند و این دولت (دهم) ۱۰ کیلو عسل ! چه فایده که با ضربه ایی همه بر زمین ریخته است ؟!....

باید به شما گفت که آقای محمد حسن جعفریان ! شما سخنان رهبری را در مراسم ارتحال امام (ره) نشنیده اید که فرمودند جانب انصاف را در نقد دولت فعلی رعایت کنید ! آیا دکتر احمدی نژاد با وجود روز های بد پایانی دولت تمام خدمات قبلی را نیز نابود کرده است ؟

آقای جعفریان ! اصولگرایان ! در باختن خود قوانین ویژه ندارند ! این شما هستید که در تفسیر کار دوست خود ! تفسیر ویژه دارید !

مردم دیدند که این ها در مجلس و دولت به هم می پرند ! چه کاری است که دوباره به یک رئیس جمهور اصولگرا رای بدهیم ! نتیجه ی علنی کردن اختلافات در خانواده ی اصولگرایی که رهبری در مورد این علنی کردن ها چه تذکرات صریحی فرمودند ؟

امثال شما می خواستید با انداختن و نمایش دادن این اختلافات ! خود را به قدرت برسانید! درحالی که مردم امثال قالیباف و شما را از جریان اختلاف افکن دور ندانسته و کار به جایی رسید که دکتر قالیباف حتی در تهران ! با اختلاف زیاد از حسن روحانی ! نفر دوم شد !

آقای جعفریان ! ما نیز مثل شما این انتخابات را پیروزی مردم و نظام اسلامی می دانیم و دوست داریم که جناب حسن روحانی به وعده هایش عمل کند و مشکلات مردم را رفع بگرداند ...

راستی آقای جعفریان ! حسن روحانی بالاترین مرتبه ی مدیریتی اش همین دبیری شورای امنیت ملی است. سعید جلیلی نیز دبیر شورای امنیت ملی است . چرا شما او امثال حامیان آقای قالیباف کوچکترین خرده ایی بر سابقه ی اجرایی حسن روحانی نگرفتید ؟
برگفته شده از فرهنگ پرواز
Share/Save/Bookmark