توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 36453
پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۲
حذف همه ملی‌پوشان سابر بانوان و اپه مردان در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا
مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا از امروز پنجشنبه با حضور ۲۹ کشور در سنگاپور آغاز شد که نمایندگان سابر بانوان و اپه مردان کشورمان حذف شدند.
حذف همه ملی‌پوشان سابر بانوان و اپه مردان در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا
به گزارش خط نیوز به نقل از سایت فدراسیون شمشیربازی، روز نخست این دوره از رقابت‎ها به برگزاری دیدارهای انفرادی اسلحه سابر بانوان و اپه مردان اختصاص داشت که طی آن نمایندگان کشورمان مقابل حریفان خود صف‌آرایی کردند و نتیجه آن حذف هر سه نماینده ایران در اسلحه سابر دختران و نیز کنار رفتن سه شمشیرباز اسلحه اپه مردان ایران همراه بود. ضمن اینکه عاشوری در رده شانزدهم قرار گرفت.
در چارچوب رقابت‌های امروز و در اسلحه سابر بانوان که با حضوذ ۴۶ شمشیرباز برگزار شد، نجمه سازنچیان با کسب پیروزی مقابل حریفانی از استرالیا، تایلند، اندونزی و چین‌تایپه راهی مرحله حذفی شد. این شمشیرباز پس از استراحت در دور نخست جدول حذفی، در جدول ۳۲ نفره مقابل نماینده هنگ‌کنگ شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
فائزه رفیعی هم که در مرحله مقدماتی صاحب دو پیروزی برابر نمایندگان کره‎جنوبی و استرالیا شده بود، در مرحله حذفی نتیجه دیدار برابر شمشیرباز اندونزی را واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت. ضمن اینکه پریماه برزگر، دیگر شمشیرباز اسلحه سابر ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هم از صعود به مرحله حذفی بازماند. این شمشیرباز در مرحله مقدماتی نتیجه هر ۵ دیدار خود را واگذار کرد و به این ترتیب از صعود بازماند.
دیدارهای انفرادی اسلحه اپه مردان مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا نیز امروز با حضور ۷۵ بازیکن برگزار شد. در میان نمایندگان ایران در این بخش از رقابت‌ها، طاهر عاشوری تنها بازیکنی بود که تا جدول ۱۶ نفره بالا آمد و در نهایت هم به عنوان شانزدهم دست یافت.
این شمشیرباز پس از کسب سه پیروزی مقابل نمایندگان هنگ‌کنگ، مالزی و قرقیزستان در مرحله مقدماتی، موفق شد در مرحله حذفی و در جدول ۶۴ نفره هم‌تیمی خود محمد اسماعیلی را شکست دهد و وارد جدول ۳۲ نفره شود. در این مرحله عاشوری با غلبه بر نماینده هند به جمع ۱۶ بازیکن برتر راه یافت، اما در این مرحله مقابل علیم ژانوف از قزاقستان که عنوان قهرمانی آسیا را هم در اختیار دارد، شکست خورد و با کسب عنوان شانزدهم به کار خود پایان داد.
محمد اسماعیلی که در جدول ۶۴ نفره حذفی مغلوب طاهر عاشوری شد و از صعود بازماند، در مرحله مقدماتی مقابل موفق به پیروزی مقابل حریفانی از سنگاپور، هنگ کنگ، چین تایپه و کویت شده بود
امیر خلفی نیز پس از کسب چهار برد مقابل نمایندگان اندونزی، نیوزیلند، ویتنام و استرالیا در مرحله مقدماتی، نتیجه دیدار مقابل شمشیرباز چینی در مرحله حذفی را واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.
همچنین محمد کیهانی که در مرحله مقدماتی صاحب ۳ برد مقابل نمایندگان مغولستان، ازبکستان و چین‌تایپه شده بود، در مرحله حذفی و در مصاف با نماینده ژاپن شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا تا ۹ تیرماه در سنگاپور پیگیری می‎شود. فردا و در روز دوم این مسابقات دیدارهای انفرادی فلوره مردان و اپه بانوان برگزار می‎شود.
Share/Save/Bookmark