توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52833
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
واکنش طالبان به پایان نشست عربستان؛ این نشست تلاشی برای تبدیل افغانستان به فلسطین دوم بود
واکنش طالبان به پایان نشست عربستان؛ این نشست تلاشی برای تبدیل افغانستان به فلسطین دوم بود
طالبان در واکنش به پایان نشست علما در عربستان برای مشروعیت‌زدایی از جنگ این گروه در افغانستان اظهار داشت که شرکت‌کنندگان به جای محکومیت اشغال افغانستان و نادیده گرفتن جنایت‌های خارجی‌ها، برای تبدیل شدن افغانستان به فلسطین دوم تلاش کردند.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، طالبان در واکنش به پایان نشست دو روزه علمای اسلامی در عربستان سعودی اعلام کرد که در این نشست هیچکدام از عالمان مشهور افغانستان، منطقه و یا جهان حضور نیافتند و شرکت‌کنندگان در این نشست‌ها را نیز مامورین برخی دولت‌ها تشکیل می‌دادند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این موضوع سبب شد تا هیچکدام از حضار مسئله «اشغال» افغانستان، حضور نظامی آمریکا، بمباران غیرنظامیان افغان و دیگر فجایع را مطرح نکنند.

طالبان افزود: کنفرانس اسلامی و عالمان سعودی باید با استفاده از جایگاه بین‌المللی خود از آمریکا و ناتو می‌خواستند تا بمباران ملت مظلوم افغانستان را متوقف شود اما در این نشست تلاش شد تا «از افغانستان فلسطین دوم ساخته شود و با بستن دست‌های مبارزین، ظلم و جنایت اشغالگران نادیده گرفته شود».

طالبان با اشاره به تشکر «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا از «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای برگزاری این نشست نیز گفت: این گونه نشست‌ها برنامه مقامات و نظامیان آمریکایی است زیرا فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان پیش از این طرح فشارهای مذهبی را ارائه کرده بود و دیروز نیز وزیر دفاع آمریکا از کشور سپاسگذاری کرد.

این گروه افزود که این نشست انعکاس دهنده وضعیت دردناک امت اسلامی است که بنام عالمان دین در این نشست‌ها چه نقش‌هایی بازی می‌کنند.

طالبان در ادامه نیز از دولت عربستان خواست تا به پایان اشغال افغانستان کمک کند و برگزاری چنین نشست‌هایی را لطمه زدن به حیثیت عربستان دانست.

طالبان ادامه داد که چنین مواضعی که به فرمایش آمریکا گرفته می‌شود تاثیر منفی بر مبارزه این گروه نداشته و مانع از شکست حتمی آمریکا در این کشور نیز نخواهد شد.

انتهای پیام/.
Share/Save/Bookmark