توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 50268
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
حمله نوبخت به «رسانه لجن پراکنِ انقلاب‌نمای زبان درازی که زبانش از دهنش بیرون زده»!
ما منکر بیکاری نیستیم ولی آمار و ارقامی که اعلام می شود از سوی مراکز رسمی کشور و نظام است و فکر می کنم این ها قابل تعقیب است.
به گزارش خط نیوز به نقل از پایگاه 598، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: اعتبارات عمرانی ما در امسال، 62 درصد رشد داشته است. در یازده ماهه ابتدایی سال گذشته 18 هزار و پانصد میلیارد تومان بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 30 هزار و 89 میلیارد تومان رسیده است.ما برای اینکه بازار بورس استقبال کند، نیم درصد بیش از حد معمول سود برایش در نظر گرفته‌ایم.

نوبخت با اشاره به اینکه تشکیک در آمار رسمی دولت، تشکیک در نظام است افزود: به این ترتیب ما می‌توانیم بخشی از پولی که در جامعه است یا در بانک سرمایه‌گذاری می‌شود یا اینکه در مسیر سرمایه‌گذاری برای طرح های عمرانی از طریق بازار بورس استفاده می‌شود را اگر برای انجام طرح های عمرانی سرمایه کافی در اختیار نیست، از پول جامعه برای انجام طرح ها استفاده کنیم و آنان هم در این کار شریک می‌شوند.

وی با بیان اینکه مرکز آمار، مرکز رسمی است و هرکس سوالی دارد باید بیاید و از آنان بپرسد، گفت: به نظرم این قابل پیگیری است که رسانه‌ای بیاید و در آمار رسمی نظام که صرفاً آمار دولت هم نیست، تشکیک می‌کند و البته این رسانه که می گویم و از آن نام نمی برم نیز ادعایش به انقلابی گری است و صدایش در این زمینه هم بلند است اما عادت به سیاه نمایی و تیره و تار نشان دادن اوضاع کشور و لجن پراکنی دارد که من حتی میلی به پرداختن به این رسانه و کارهایی که کرده ندارم و وقت این جلسه را به آن اختصاص نمی‌دهم.

سخنگوی دولت با اشاره به اقدامات دولت در پایان سال جاری اظهار کرد: دو اقدام در دستور کار دولت قرار گرفته است؛ نخست این که جمع‌بندی اقدامات سال96 را به انجام برسانیم که خودش دارای دو بخش است که ابتدا اقدامات در یازده ماه سال است و بخش دیگر دو هفته پایانی سال است.

وی بیان داشت: ما منکر بیکاری نیستیم ولی آمار و ارقامی که اعلام می شود از سوی مراکز رسمی کشور و نظام است و فکر می کنم این ها قابل تعقیب است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: یک رسانه که همیشه سیاه نمایی می کند و در آمارهای رسمی نظام تشکیک می کند، می شود گفت که شما به نظام تشکیک می کنید. ضمن اینکه زبان انقلاب بودن هم از دهان آن ها بیرون است.

نوبخت گفت: از بخش های اقتصادی دعوت می کنیم هرآمار رسمی که می دهیم، اگر تردیدی دارید از خود ما سوال کنیم و مستند پاسخ خواهیم داد ولی انقدر آتش تهیه پراکنده نکنید که اگر مسئولی هم اقدام مثبتی انجام داد، نتواند بگوید.
Share/Save/Bookmark